10 medalja na Igrama malih zemalja Evrope

Na igrama malih zemalja Evrope San Marinu koje su se održale  od 29. maja do 3. juna 2017. godine naši reprezentativci osvojili su osvojili osam medalja u pojedinačnoj konkurenciji. Pet zlatnih, jednu srebrnu i dvije bronzane.
Himnu su na tronu slušali Danilo Pantić u kategoriji do 100 kilograma, Marko Bubanja do 90, Arso Milić do 81, Elma Ličina do 52 i Ivana Šunjević do 63 kilograma. Srebrnu medalju osvojio je Balša Sinanović u kategoriji do 73 kilograma, a na najniži stepenik pobedničkog postolja popeli su se Jusuf Nurković do 66 i Jovana Peković u kategoriji do 70 kilograma.
Takođe naši reprezentativci osvojili su po dvije zlatne medalje u  muškoj  i ženskoj ekipnoj konkurenciji.
Crnogorski džudisti, u sastavu Jusuf Nurković, Arso Milić i Danilo Pantić, pobijedili su u finalu Kipar 2:1. Dio tima bili su i Balša Sinanović i Marko Bubanja.
Crnogorski džudisti do finala došli su pobjedama protiv Islanda 2:1 i Luksemburga 3:0.
Reprezentativke, u sastavu Elma LIčina, Ivana Šunjević i Jovana Peković, do zlatnog odličja došle su sa maksimalnim učinkom.
Savladale su Andoru 3:0, Island 3:0, Luksemburg 3:0 i Lihtenštajn 3:0.

Predsjednik Stručno trenerske komisije Rajko Mrvaljević kazao je da je u San Marinu ispunjen zacrtani cilj.
“Naš cilj je bio da se svaki takmičar vrati sa medaljom. Zaista sam ponosan na momke, dali su svoj maksimum. Ostaje žal za još jednom zlatnom medaljom Nurkovića. Ekipno smo dokazali dominaciju. Imamo perspektivnu ekipu, na koju računamo za Tokio. Imamo ozbiljne planove za Evropsko prvenstvo za mlađe seniore u Podgorici”, rekoa je Mrvaljević
On je kazao da EP predstoji ogroman raddo ep, navodeći da su rezultati iz San Marina naznaka da postoji kvalitaet i da se od njih očekuje rezultat.