BRONZA ZA IVANU NIKOLIĆ NA EVROPSKOM KADETSKOM PRVENSTVU U LITVANIJI

Prvog dana takmičenja na Evropskom kadetskom prvenstvu u Kaunasu,  Litvanija, crnogorska reprezentativka u kategoriji do 40 kg, osvojila je bronzanu medalju. Ona je u prvom kolu savladala predstavnicu Poljske Aliciju Govarzevsku, da bi u drugom kolu doživjela poraz od Anastasie Balaban iz Ukraine. U repasažnim borbama Ivana je bila bolja od Ane Mocanu (Moldavija), zatim od Rene Mas (Holadnija) da bi u borbi za medalju slavila protiv ruskinje Glafire Borisove.
EJU-Cadet-European-Judo-Championships-Individual-und-Team-Kaunas-2017-06-30-Carlos-Ferreira-260649 (1)
Sjutra će na tatami izaći preostala dva crnogorska takmičara,u kategoriji do 73 kg, Nikola Stanišić i Nenad Sinanović. Stanišić će se u prvom kolu sastati sa ruskim predstavnikom Armen Againom dok će Sinanović za prolaz u drugo kolo morati da savlada poljaka Adama Stodolskog.