V MJESTO NIKOLE GARDAŠEVIĆA NA GRAND PRIJU U ZAGREBU

Odličan nastup Nikole Gardaševića drugog dana takmičenja na Grand Priju u Zagrebu.
Gardašević je stigao do polufinala pobjedama nad Delpopolom (SAD), Barvigom (Njemačka), El Meziatiem (Maroko).
U borbi za ulazak u finale zaustavljen je od Šveđanina Maciasa,bronzanog sa poslednjeg Evropskog prvenstva, a zatim u direktnom meču za treće mjesto od Nikole je bio bolji ruski reprezentativac Kuržev.
Uali Kuržev je, takođe, i na Grad Priju u Tbilisiju, ove godine, uspio da osvoji bronzanu medalju.
Nakon pet mečeva (tri pobjede i dva poraza), Nikola je zauzeo V mjesto u konkurenciji 32 takmičara,
koliko ih je nastupilo u kategoriji do 73 kg. Prvo mjesto u ovoj kategoriji osvojio je svjetski vicešampion
i drugoplasirani sa Olimijskih igara u Rio de Žaneiru – Azerbejdžanac Rustam Orujov.
Gardasevic - Delpopolo
Sjutra, poslednjeg dana takmičenja u Zagrebu, na tatami će izaći i Danilo Pantić, koji za protivnika u prvom kolu, kategorije do 100 kg, ima Letonca Jevgenijs Borodavka.
Borodavko je bronzani sa Grand Prija koji se održao krajem marta ove godine u Tbilisiju, Gruzija.

GP ekipa

Na Grand Priju u Zagrebu  se takmiči 294 takmičara (185 u muškoj i 109 u ženskoj konkurenciji) iz 47 zemalja